NASZE LABORATORIUM

Laboratorium Insefarm – Centrum Pozyskiwania Nasienia w Śmiłowie

Jakość i bezpieczeństwo

System Zarządzania Jakością zgodny z międzynarodową normą ISO 9001-2008 obejmuje proces od pozyskiwania nasienia, jego obróbkę laboratoryjną, konfekcjonowanie, magazynowanie oraz sprzedaż do klienta

Doświadczenie

Wskazane jest, aby przechowywane nasienie co najmniej dwukrotnie w ciągu doby łagodnie przemieszać, aby w ten sposób również zapobiec sedymentacji plemników na dnie opakowania.

OPTYMALNE WARUNKI

Optymalna temperatura przechowywania nasienia knura wynosi 15-18˚C saszetki z nasieniem należy układać na płasko w pozycji leżącej, a nie stojącej co zapobiega sedymentacji nasienia. Wskazane jest, aby przechowywane nasienie co najmniej dwukrotnie w ciągu doby łagodnie przemieszać, aby w ten sposób również zapobiec sedymentacji plemników na dnie opakowania.

Czynniki szkodliwe dla nasienia:

  • bezpośrednie promieniowanie słoneczne.
  • kontakt nasienia z wodą.
  • zbyt wysoka temperatura.
  • zbyt niska temperatura.

Nie wolno przegrzać nasienia! Wysoka temperatura (np. 34-35 ˚C) powoduje zwiększenie aktywności ruchowej plemników.  To bardzo istotne, tak więc aby temu zapobiec lepiej go nie podgrzewać. Należy pamiętać o tym, że raz podgrzane nasienie knurów nie nadaje się już do powtórnego zabiegu.

WYKLUCZENIE CZYNNIKÓW SZKODLIWYCH:

Bezpośrednie promieniowanie słoneczne

Kontakt nasienia z wodą

Zbyt wysoka temperatura

Zbyt niska temperatura

Sedymentacja nasienia

Zamknij

Napisz wiadomość

    Projekt i realizacja: © 2021 Webtom.pl / strony www Piła